Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mitsubishi A6M2 model 11

 Saburó Sakai, poddůstojník 1. třídy.

12. Kokutai, Hankow, Čína; 11. 8. 1941

 

Model: Mitsubishi A6M2 model 21, Hasegawa 1:72

Barvy: Agama a Humbrol

Doplňky: interiér Aires

Model je postavený jen s vylepšeným interiérem. Původně jsem ho chtěl mít otevřený, ale s vacu překryty se mi moc nevedlo. Škoda. Úprava verze „model 21“ na „model 11“ si vyžádala přesunutí výfuků na motorovém krytu výše a zrušení otvoru pro přistávací hák. Krom toho jsem si ještě vylepšil výfuky odvrtáním do hloubky a z měděného drátku v interiéru novou kruhovou anténu a vzpěry v podvozkové šachtě. Obtisky jsou použity ze stavebnice, jen popiska na směrovce je vlastní výroby. Moc se mi teda nepovedla. Patinu má dělanou jen lehce (skoro vůbec), jednalo se v podstatě o skoro nový stroj.

K modelu mám ještě set pilotů japonského námořnictva od CMK. Třeba se časem rozhoupu a přidám je i s podložkou k letadlu.

29.12.2015 jsem se tedy "rozhoupal" a zmíněnou podložku dodělal. Přidal jsem tam jen figurku mehanika. Rovnou při té příležitosti jsem opravil i zbarvení na letadle. Přidal jsem tam modrý pruh na trupu a červený na směrovce a na listech vrtule. Nechápu, jak jsem na to při stavbě mohl zapomenout.